Сегодня: 11 | 05 | 2021

Лекція “Використання електроспоживачів. Робота нагрівних пристроїв і котелень ”

 

Лекція Використання електроспоживачів. Робота нагрівних пристроїв і котелень

 

План

1.  Використання електрспоживачів.

2.  Розрахунок вибору електроспоживачів.

3.  Робота нагрівних пристроїв і котелень

Література

1. Корабльов А. Д ст. 63-77

1.Використовування електроспоживачів.

Основними електроприймачами сільськогосподарського виробництва, при експлуатації яких проводять заходи щодо економії енергії, є прилади електричного освітлення і електроприводи машин.

При експлуатації приладів освітлення витрату електроенергії можна понизити, наприклад, за рахунок постійного очищення від бруду світлових отворів приміщень, освітлювальної арматури, білення стель і своєчасного відключення приладів освітлення.

Забруднення світильників речовинами, що знаходяться в повітрі (пил, бруд, конденсат пари і газів), приводить до різкого зниження їх КПД і зміни сили світла. В запорошених і брудних приміщеннях освітленість в 8—10 разів нижче. Через забруднення світильників доводиться встановлювати лампи підвищеної потужності або збільшувати їх число, а значить, перевитрачати електроенергію. Тому постійна підтримка світильників в належній чистоті має величезне значення для раціонального використання електроенергії в електроосвітлювальних установках.

В сільськогосподарському виробництві багато чоботів виконуються періодично. В той же час електричне освітлення робочих місць часто не виключається в проміжки часу між технологічними операціями, а іноді і за відсутності робочого персоналу. Тому один із заходів економії енергії — відключення електроосвітлення або зниження освітленості в періоди між роботами. Для цього можуть; бути були введені автоматичні пристрої.

В протяжних сільських електричних сітях при зміні навантаження часто виникають коливання напруги. На кінцях ліній воно іноді падає нижче за допустиме значення. Зниження напруги на 1 % викликає зменшення світлового потоку ламп розжарювання на 3...4 %, люмінесцентних—на 1,5 і ДРЛ — на 2,2 %. Щоб забезпечити необхідну освітленість в період зниження напруги в сіті, часто завищують потужність ламп в порівнянні з розрахунковою, що приводить до перевитрати електроенергії.

Для усунення впливу коливань напруги на ефективність освітлювальної установки застосовують компенсуючі або вольтодобавочні пристрої, що включаються строго по добовому графіку. Останнім часом для стабілізації напруги в освітлювальних установках використовують автоматичні регулятори.

Велике значення для економії електроенергії має виконання таких вимог організаційного характеру, як своєчасне очищення стекол в світлових отворах, прибирання снігу з світлових ліхтарів, дотримання чистоти стін і стель приміщень, їх, забарвлення в світлі тони.

Найбільше поширені самі експлуатаційні способи зниження витрати електроенергії на освітлення.

2.Розрахунок вибору електроспоживачів.

Конкретну величину очікуваної економії електроенергії (кВт·ч/год) від реалізації заходів можна розрахувати по формулі:

 

Де ∆Рос—зниження потужності освітлювальних установок, кВт;

Tос — річна тривалість роботи освітлювальних установок, ч/год;

Рос — потужність освітлювальних установок (до реалізації енергозберігаючих пропозицій), кВт;

∆tос — зменшення річної тривалості роботи освітлювальних установок. ч/год.

Електропривод в сільському господарстві переважно використовують для насосних установок, пристроїв роздачі кормів і видалення гною, вентиляції, машин доїння, кормоприготування і ін.

Всі сільськогосподарські машини, обладнані електроприводом, мають наступні режими роботи: з рівномірним навантаженням; з нерівномірним навантаженням; періоди роботи чергують з періодами; холостого ходу. Для кожного з цих режимів розроблені відповідні заходи щодо економії енергії.

Прикладом рівномірного навантаження є робота! вентиляторів і насосів. Для них рекомендується підвищення на 20...25 % номінальної потужності електродвигунів в порівнянні з фактичним навантаженням робочого механізму. Додаткова вартість двигуна більшої потужності відносно невелика. В той же час він є більш надійним і довговічним. Це забезпечується за рахунок відсутності перевантажень які виникли б у двигунів без запасу потужності при пониженні напруги що часто трапляється в сільських сітях. Двигун підвищеної потужності має менші втрати енергії.